Jak się nie odrywać od nauki. Walcz z rozpraszaczami

Jeśli czeka nas matura matematyka, a mamy problem ze skupieniem się na nauce, to do niczego dobrego to nie prowadzi. Sprawdźmy, jak możemy temu zaradzić. Musimy nauczyć się zapanować nad myślami i oczywiście skupić się na nauce do matury z matematyki np. z pomocą książek.

Rozpoznaj problem

Wszelkie problemy ze skupieniem uwagi na czynności wykonywanej dotyczy coraz więcej osób. Powodów takowej sytuacji może być sporo, a rozpoznanie odpowiednie może nie być wcale takie proste. Zacznijmy od przemyśleń oraz tego, czy nie mamy problemu z nadużywaniem telefonów komórkowych. Myślenie cały czas o tym, aby przejrzeć Facebooka, powinno nam dać nieco do myślenia. Powodem może być nieprawidłowa dieta oraz mała ilość ruchu. Aby się móc rozprawić z problemem, musimy poznać gdzie ma on swoje początki. Można także skonsultować się ze specjalistą.

Jakie są najpopularniejsze rozpraszacze?

Rozwój technologii niestety sprawił, że każdy z nas posiada przy sobie telefon z dostępem do Internetu. Może on odwracać skutecznie uwagę od obowiązków oraz pochłaniać sporo czasu. Darmowe i ogólnodostępne gry internetowe oraz do tego media społecznościowe potrafią bardzo mocno wciągnąć najmłodszych, jak i nieco starszych użytkowników. Najważniejsze jest to, aby w odpowiednim czasie przestać przeglądać zawartość telefonu i zabrać się do roboty. Problem się pojawia, gdy nad tym już nie panujemy. Pochłaniaczami czasu jest także tablet, komputer oraz telewizor.

Często się może zdarzyć, że nieświadomie oglądając filmiki w sieci, czy też przeglądając Facebooka, mija dobrych kilka godzin. Aby się nie zasiedzieć w technologii, potrzebne okaże się samozaparcie i wyznaczenie konkretnych celów. Musimy określić godzinę, kiedy rozpoczniemy naukę. Najlepiej nastawić sobie budzik i po sygnale wziąć się za zadania maturalne. Pod absolutnie żadnym pozorem nie ustawiajmy drzemki, a zacznijmy po prostu od razu. Odłóżmy telefon w miejsce odpowiednio oddalone, aby nie był on w naszym zasięgu i wyłączmy dostęp do sieci. Powiadomienia ciągle przychodzące będą nas kusiły, co się nowego wydarzyło.